Antropark vznikl jako součást webových stránek Akademie věd ČR v Brně v roce 2005.

© Aktualizace Antropark 2013, Autor a ilustrace © Libor Balák

Kontakt - Libor Balák:    antropark@seznam.cz

 

The lord of the world (the first pictorial reconstructional project of Antropark, 1998)

Zpět na domovskou stránku Antroparku

Zpět na výběr zpráv

 

 

 

Zpráva za červen 2012

Ve zkratce

Tento měsíc byl na události vskutku bohatý.

V Písku proběhla vernisáž mé výstavy, která veřejnost zjevně zaujala těšila se hojné návštěvnosti.

Další společenskou událostí byl rozhovor pro Český rozhlas, který jsme natáčeli s panem redaktorem Frederikem Velinským a který mohou posluchači sledovat do poloviny července.

Bakalářská práce Tomáše Pokorného, jejímž hlavním obsahem byly zbrusu nové stránky Antroparku na spolehlivější, placené doméně, byla úspěšně obhájena a brzy se začne se slučováním stránek.

PhDr. Barbora Půtová, která zpracovávala ve své disertační práci, týkající se pravěkých kultur, rovněž uměleckou rekonstrukci a tedy i moji osobu. V práci použila obraz Muže-lva.

V internetovém časopise „Anthropologia Integra“, do kterého jsem nedávno přispíval, vyšel s tímto příspěvkem článek s názvem „Věda & umění“.

Byl jsem mile překvapen návštěvou Muzea gastronomie v Praze, se kterým jsme navázali spolupráci. Tedy nejen milým přijetím, ale rovněž provedením celé expozice, v níž má své místo i dvanáct mých obrazů.

V samotném Antroparku pak přibyly vzory autorských smluv a kvapem se rozrůstají stránky s novinkami. Rovněž se opět rozjely korektury Persony a soubory povídek čítají další dva přírůstky.

Stránky Antroparku, dětského Antropatku, Světa pravěku a moje osobní stránky byly zařazeny do WebArchivu Národní knihovny ČR. Přiřadily se tak k učebnici pro VŠ – „Úvod do rekonstrukční paleoetnologie“ je archivována již delší dobu.

Zakázka pro Německo je téměř v polovině a při zachování všech stávajících požadavků, podmínek i zdravého rozumu by měla být do konce července hotová.

Tento měsíc jsem udělil celkem dvě svolení, jedno pro výše zmiňovaný časopis Otazníky historie a druhý do zahraničí – do Nového Mexika v USA pro použití v disertační práci.

Pokud bych měl tedy hodnotit výsledky práce za červen, jsem s nimi velmi spokojen.

 

společenské události

Více o vernisáži a více fotek najdete na    http://www.anthropark.wz.cz/v%C3%BDstava_P%C3%ADsek.htm

 

                      

 

    

Zpráva o výstavě

 

 

novinky v antroparku

Texty

 

Četba na pokračování

 

Nové stránky

 

zakázky

 

projekty, SVOLENÍ

Učebnice „Úvod do rekonstrukční paleoetnologie“ do WebArchivu zařazena byla již dříve. (Všechny zařazené stránky jsou v archivu automaticky aktualizovány pro případ změn každého půl roku.)

Nyní tedy můžete na všech stránkách, které byly zařazeny do WebArchivu Národní knihovny ČR najít jejich kulatá razítka, která po kliknutí prozradí něco o své funkci.

      ...a to je vše přátelé.

 

The lord of the world (the first pictorial reconstructional project of Antropark, 1998)

Zpět na domovskou stránku Antroparku

Zpět na výběr zpráv

 

 

Kontakt - Libor Balák:  antropark@seznam.cz

© Aktualizace Antropark 2013, Autor a ilustrace © Libor Balák